DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Piotr Żyła najlepszy w Kulm! Kapitalne skoki Polaków

Piotr Żyła. Fot. Tadeusz Mieczyński

Piotr Żyła wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie Kulm w Bad Mitterndorf.

Wiślanin po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce, nieznacznie tracąc do wyprzedzających go Stefana Krafta i Karla Geigera. Na szóstej pozycji sklasyfikowany był drugi z Polaków, Dawid Kubacki. Kamil Stoch plasował się na dziesiątej pozycji, Jakub Wolny – na czternastej, zaś Aleksander Zniszczoł – na dwudziestej siódmej. Do drugiej serii nie awansowali pozostali biało-czerwoni – Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

W drugiej serii Żyła oddał znakomity skok na odległość 219,5 metra, który jak się okazało, dał Polakowi zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Timi Zajc, a trzecie lider Pucharu Świata, Stefan Kraft. Warto dodać, że bardzo dobre próby zanotowali również Kubacki (217 metrów – awans na piąte miejsce) i Stoch (231 metrów – awans na siódme miejsce). Wolny i Zniszczoł skończyli konkurs w trzeciej dziesiątce.

Dla Piotra Żyły to drugie pucharowe zwycięstwo w karierze – po Oslo w 2013 roku. Sobotni zwycięzca został także liderem Pucharu Świata w lotach narciarskich.

Autor/Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Kamil Stoch, skoki narciarskie, Piotr Żyła
Kamil Stoch na podium konkursu Pucharu Świata w Willingen

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Wygrał Niemiec Stephan Leyhe. Polak na podium zawodów tej rangi stanął po...