Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Raczyński, prezes firmy Polyend: Z naszych produktów korzystają m.in. Coldplay, Radiohead czy Chemical Brothers

Piotr Raczyński. fot. A. Dybcio

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Piotr Raczyński, założyciel i prezes firmy Polyend, produkującej elektroniczne instrumenty muzyczne.

– Firma Polyend składa się głównie z inżynierów, a częściowo także z muzyków. Mamy w zespole osoby odpowiedzialne za projektowanie płytek elektronicznych, design – powiedział Piotr Raczyński:

W przemyśle muzycznym komputer jest wszędobylski. Wszystkie utwory, które słyszymy na antenie przeszły przez komputer. Pomaga to nam komponować i poprawiać to, co nagrywamy. Jednym z naszych urządzeń jest specjalny komputer muzyczny, nie służy on jednak do odbierania maili czy przeglądania Facebooka. Tutaj muzyk może skupić się tylko na komponowaniu muzyki (…) Wielu światowej klasy perkusistów korzysta z naszego urządzenia PERC (elektroniczny perkusista) aby zagrać rytmy, które są niemożliwe do odegrania przez człowieka. Z tego produktu korzysta m.in Nine Inch Nails. Inne nasze produkty kupiły takie zespoły jak np. Coldplay, Radiohead czy Chemical Brothers. Cenimy sobie także niezależnych artystów, którzy odzywają się do nas.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Piotrem Raczyńskim

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV