Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piotr Gliński: Kultura ma szansę odrobić straty wywołane przez pandemię

Fot. Ł. Sadlak

Uważam, że kultura ma szansę odrobić straty wywołane przez pandemię – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

Wicepremier zaznaczył jednak, że wiele zależy od rozsądku organizatorów kultury i twórców. Minister Piotr Gliński zaapelował do wszystkich o szczepienie się, gdyż jego zdaniem jest to jedyny sposób na pokonanie epidemii i pełne otwarcie instytucji kultury w kraju.

Ludzie faktycznie są spragnieni kultury. To było widać, jak tylko żeśmy nawet czasowo zawieszali restrykcje – to natychmiast pojawiały się kolejki chociażby przed muzeami. Więc od tej strony mam nadzieję że będzie dobrze. Natomiast jest prawdą, że w dużej mierze to zależy od organizatorów kultury, czyli od osób, które są odpowiedzialne za instytucje kultury, ale także od artystów. Ja bym wszystkim zalecał zdrowy rozsądek.

Gość Porannych Pytań mówił także o bezpieczeństwie naszych sportowców w czasie igrzysk olimpijskich w Tokio. – Strona japońska przygotowuje bardzo ostre reguły sanitarne –  powiedział minister.

Delegacje będą bardzo zmniejszone, będą krótko przebywały na igrzyskach. Będzie bardzo dużo obostrzeń sanitarnych i to także będzie dotyczyło zawodników. Zawodnicy będą funkcjonowali w tak zwanych „bańkach” sanitarnych.

00:00 / 00:00

Wicepremier dodał, że ma nadzieję, że zapowiedzi organizatorów będą skrupulatnie przestrzegane. Początek 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich organizowanych w Tokio planowany jest na 23 lipca. Impreza początkowo miała się odbyć w roku ubiegłym, jednak ze względu na pandemię została przesunięta.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, kultura, minister, Poranne Pytania, wicepremier
Wicepremier Gliński zapowiedział inwestycje w COS w Giżycku

Inwestycje za 26 mln złotych są realizowane w Centralnym Ośrodku Sportu Giżycko - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Taką informację przekazał podczas wizyty w Ośrodku minister kultury, dziedzictwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV