Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piknik NATO w Olsztynie. Zobacz program!

W piątek 8 lipca i w sobotę 9 lipca w Olsztynie odbędzie się piknik NATO. Fot. UW

W Warszawie – prezydenci, premierzy i ministrowie, w Olsztynie piknik pod nazwą „Razem z NATO”. Znamy już szczegóły dwudniowej imprezy, jaka od piątku (8 lipca) w stolicy Warmii i Mazur towarzyszyć będzie szczytowi Paktu Północno Atlantyckiego.

W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego, pokaz musztry, występy orkiestr wojskowych i zespołów artystycznych, stoiska promocyjne oraz konkursy z nagrodami.

W piątek 8 lipca piknik odbędzie się na Starym Mieście

godzina 14.50 – rozpoczęcie pikniku

godzina 15.00 – wystąpienie Prezydentów Polski i USA (relacja na żywo)

od godziny 16.00 do 18:00 – Piknik „Razem z NATO”.

Atrakcje: konkursy i quizy z nagrodami o NATO, pokaz sprzętu wojskowego Polskiej Grupy Zbrojeniowej, sprzętu wojskowego 9. Pułku Rozpoznawczego, umundurowania, pokaz musztry paradnej pododdziału 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, występy zespołów artystycznych, koncert orkiestry wojskowej z Giżycka. Nie zabraknie również tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

W piątek 8 lipca i w sobotę 9 lipca w Olsztynie odbędzie się piknik NATO. Fot. UW

W sobotę 9 lipca piknik przeniesie się na lotnisko w Dajtkach

od godziny 11:00 do 18:00 – Piknik „Razem z NATO”

Atrakcje: pokaz sprzętu wojskowego Polskiej Grupy Zbrojeniowej, uzbrojenia i sprzętu wojskowego jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, uzbrojenia i sprzętu wojskowego 9. Pułku Rozpoznawczego, pokazy „dynamiczne” walki wręcz, skoki spadochronowe żołnierzy z 9. Pułku Rozpoznawczego, polowe przejście graniczne W-M Oddziału Straży Granicznej, stoiska promocyjne jednostek i instytucji wojskowych. Nie zabraknie również tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

 

 

(msoch/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, szczyt NATO
Pomysłowy złodziej z Olsztyna wpadł w ręce policji

8 lat w więzieniu może spędzić mężczyzna, który kradł doładowania do telefonu komórkowego z olsztyńskich sklepów spożywczych. Złodziej miał oryginalny sposób działania - prosił ekspedientkę o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV