Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani turyści szaleją po mazurskich jeziorach. Policja zatrzymała 4 osoby na jeziorze Bełdany

Fot. Ł. Węglewski

Plaga pijanych sterników i pływających skuterami na jeziorach mazurskich.

Szczegóły zna nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji:

Policjanci skontrolowali łódź motorową na jeziorze Bełdany. Za jej sterami stała 30-letnia mieszkanka Turka. Funkcjonariusze poczuli od niej alkohol. Sprawdzili zatem stan trzeźwości sterniczki. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co stanowi przestępstwo. W trakcie dalszych czynności policyjni wodniacy ustalili, że kobieta nie posiada stosownych uprawnień do kierowania tą łodzią. Jest to wykroczenie, za które ukarana została mandatem karnym.

Godzinę później, także na jeziorze Bełdany, policjanci zatrzymali do kontroli trzech mężczyzn pływających na skuterach. Okazało się, że wszyscy są pod wpływem alkoholu:

Wśród nich był 47-letni mieszkaniec Oświęcimia, który miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna pływający skuterem to 38-letni mieszkaniec Chełma Śląskiego, który miał ponad 0,5 promila. Trzeci to 45-letni mieszkaniec Ruczaja. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, jezioro, Bełdany, skuter wodny, pijani
Roczne dziecko wypadło z 4. piętra. Chłopiec został przewieziony do szpitala

Z okna mieszkania na 4. piętrze w Olsztynie wypadło roczne dziecko. Bez widocznych obrażeń chłopiec został odwieziony do szpitala - poinformowała w niedzielę policja. Policja będzie...

Zamknij
RadioOlsztynTV