Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pijani rodzice nie byli w stanie opiekować się 2-letnią córeczką. Matka miała 3 promile alkoholu, ojciec niewiele mniej

Fot. Adobe Stock

Rodzice, którzy mieli pod opieką 2-letnią córeczkę byli kompletnie pijani. Ojciec miał ponad 2 promile alkoholu, matka ponad 3 promile.

Jak poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji, funkcjonariusze dostali zgłoszenie o tym, że opiekunowie dziewczynki mogą być nietrzeźwi. Funkcjonariusze, po przyjeździe we wskazane miejsce, zastali w mieszkaniu pijanego 26-latka i i 25-letnią kobietę. Badanie alkomatem wykazało, że oboje rodzice byli pijani.

W mieszkaniu policjanci nie zastali dziecka, a opiekunowie nie wiedzieli, gdzie aktualnie ono przebywa. Po chwili okazało się, że 2-latka wyszła bez nadzoru na klatkę schodową budynku. Na szczęście samodzielnie wróciła do mieszkania

Do czasu wytrzeźwienia rodziców dziewczynki policjanci przekazali ją pod opiekę krewnym. Sprawą rodziców zajmie się sąd rodzinny. Jeśli uzna, że swoim zachowaniem narazili zdrowie i życie dziecka, może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, córka, dziecko, rodzina, rodzice
Olsztyńskie przedszkole zalane po pęknięciu rury. Rodzice wzięli sprawy w swoje ręce

Rodzice przedszkolaków wzięli sprawy w swoje ręce i sprzątają budynek po zalaniu. W miejskim przedszkolu nr 24 w Olsztynie w środę pękła rura, wskutek czego woda...

Zamknij
RadioOlsztynTV