DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Pierwsze punkty Stomilu w sezonie

Dwa celne strzały wystarczyły Stomilowi Olsztyn do zdobycia dwóch goli i pokonania w wyjazdowym meczu GKS-u Jastrzębie 2:1. Klub z Warmii zdobył pierwszy komplet punktów w nowym sezonie eWinner II ligi.

Oba kluby były niepocieszone po kolejce inaugurującej sezon. GKS zremisował bezbramkowo ze Stalą Stalowa Wola, Stomil natomiast zaliczył falstart na własnym stadionie i poniósł porażkę 1:2 z Zagłębiem II Lubin.

GKS wyszedł na prowadzenie w 11. minucie, a do bramki Miłosza Garstkiewicza trafił Farid Ali. Stomil nie potrzebował dużo czasu na doprowadzenie do remisu. W 20. minucie Piotr Kurbiel włączył się w dobrym momencie do ataku olsztynian i z metra wbił piłkę do bramki gospodarzy. Przed przerwą nie udało się już poprawić wyniku obu zespołom, choć miały na to szanse.

W drugiej połowie obie drużyny grały biernie, aż do 75. minuty, w której Stomil strzelił gola na 2:1. Akcję bramkową przeprowadzili zmiennicy. Tomasz Bała uruchomił podaniem Bartosza Florka, a ten strzałem z kilkunastu metrów efektownie umieścił piłkę pod poprzeczką.

Szansę na kolejne punkty Stomil będzie miał już w najbliższą sobotę. Na stadionie przy al. Piłsudskiego gospodarze podejmą Pogoń Siedlce.

Składy:

Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Jakub Siga, Jewgienij Zacharczenko, Filip Kozłowski, Adrian Tymiński, Kamil Jadach, Joao Guilherme, Farid Ali (73′ Konrad Kargul-Grobla), Wojciech Katus (46′ Karol Fietz), Szymon Kiebzak, Kacper Zych (73′ Szymon Gołuch)

Stomil: Miłosz Garstkiewicz – Lukas Kuban, Hubert Sadowski, Igor Karlikowski (62′ Radosław Tuleja), Filip Wójcik (46′ Łukasz Szramowski), Filip Szabaciuk, Marcin Stromecki (46′ Igor Kośmicki), Michal Bezpalec, Karol Żwir, Hubert Krawczun (71′ Bartosz Florek), Piotr Kurbiel (71′ Tomasz Bała)

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Będą pieniądze na remont stadionu Stomilu?

Od porażki 1:2 z rezerwami Zagłębia Lubin sezon piłkarskiej II ligi rozpoczął Stomil Olsztyn. Zespół ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczął tegoroczne rozgrywki z nowym trenerem...