Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsze pielgrzymki dotarły na Jasną Górę

Fot. Warmińskie Pielgrzymki Piesze/FB

Do pokonania mieli łącznie 430 kilometrów. Pielgrzymi z Warmii i Mazur, którzy dwanaście dni temu wyruszyli z Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie na Jasną Górę – jutro powinni dotrzeć do celu.

To 39. Warmińska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Na takie przeżycie w tym roku zdecydowało się 150 osób z regionu.

Myślę, że każdego nogi bolą strasznie, mimo tego żal będzie skończyć

– mówi ks. Paweł Szumowski.

Najstarszy uczestnik tegorocznej Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej do Częstochowy ma 82 lata, a najmłodszy – 5 lat.  Tegorocznej pielgrzymce przyświeca hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Jedna z najdłuższych pielgrzymek na Jasnej Górze

Na Jasną Górę dotarli już pielgrzymi z diecezji ełckiej. Jest to jedna z najdłuższych pielgrzymek, pątnicy pokonują trasę niemal 500 kilometrów. Pielgrzymka była podzielona na grupy z Suwałk, Gołdapi, Augustowa, Pisza, Ełku i Giżycka.

Do Sanktuarium jasnogórskiego docierali z przesłaniem „Odmawiajcie różaniec”. Dziękowali również za 30-lecie diecezji ełckiej. Pielgrzymów witał ordynariusz diecezji, biskup Jerzy Mazur.

00:00 / 00:00

Dziś do Sanktuarium pieszo dotarła także pielgrzymka z diecezji bielsko-żywieckiej. W godzinach popołudniowych dotrą pielgrzymi z archidiecezji krakowskiej i elbląskiej.

Fot. diecezjaelk.pl

Autor: I. Malewska/J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pielgrzymi, diecezja ełcka
Trwa identyfikacja ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji

Trwa identyfikacja ofiar sobotniego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. W katastrofie pojazdu zmierzającego z Polski do sanktuarium Medjugorie w Bośni zginęło 12 osób, a ponad 30...

Zamknij
RadioOlsztynTV