Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza pomoc, sytuacje kryzysowe i zajęcia na strzelnicy. Tydzień Obronności w Olsztynie

Fot. R. Amborski

Zajęcia strzeleckie, warsztaty z pierwszej pomocy, wykłady o bezpieczeństwie, zagrożeniach i radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych. W Olsztynie rozpoczął się Tydzień Obronności.

Od dziś do piątku w zajęciach na strzelnicy myśliwskiej w Gutkowie weźmie udział około 400 uczniów. Imprezę organizuje Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie.

– Staraliśmy się, by było to ciekawe dla młodych ludzi wydarzenie, przy okazji zajęcia mają przybliżyć ważne zagadnienia dotyczące obronności – podkreśla łowczy okręgowy Romuald Amborski.

Często zapominamy o tym, jakie są sygnały alarmowe. Czasami coś wyje, a nie wiemy, o co chodzi. Aby to uatrakcyjnić – zajęcia strzeleckie z broni długiej, a do tego gry terenowe.

00:00 / 00:00

– Tam odbywają się warsztaty, zajęcia strzeleckie, można porozmawiać z ekspertami i nabyć umiejętności, które mogą się przydać w kryzysowych sytuacjach – zaznacza Romuald Amborski.

W porozumieniu z naszą Brygadą Obrony Terytorialnej zrobiliśmy Tydzień Obronności, gdzie odbędą się także szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, które poprowadzą żołnierze WOT. Będą też zajęcia mające na celu uzmysłowienie młodym osobom, jakie są obecnie zagrożenia. Nie będzie to w formie szkolnej lekcji, ale chcemy, żeby młodzież aktywnie uczestniczyła w tych zajęciach.

00:00 / 00:00

W Tygodniu Obronności biorą udział uczniowie 15 szkół z Olsztyna, a także m.in. ze Szczytna, Dźwierzut i Reszla. W organizacji wydarzenia pomaga 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej.

Fot. R. Amborski

Fot. R. Amborski

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojska obrony terytorialnej, Polski Związek Łowiecki, Tydzień Obronności
Warmińsko-mazurscy terytorialsi mają nowego dowódcę. Zobacz film z uroczystości

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej ma od dziś oficjalnie nowego dowódcę. Pułkownik Mirosław Bryś przekazał dowodzenie brygadą pułkownikowi Jarosławowi Kowalskiemu. Zastępca dowódcy WOT generał Maciej Klisz...

Zamknij
RadioOlsztynTV