Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza ofiara koronawirusa na Warmii i Mazurach. To 74-letni mężczyzna z Olecka

Szpital w Ostródzie. Fot. Ł. Sadlak

W ostródzkim szpitalu zmarł pacjent z koronawirusem. 74-latek z Olecka jest pierwszą ofiarą pandemii na Warmii i Mazurach.

Mężczyzna trafił do szpitala powiatowego w Ostródzie 18 marca. Trzy dni później został przeniesiony na tamtejszy oddział intensywnej terapii.

Zmarł w nocy z piątku na sobotę – powiedział Radiu Olsztyn prezes Zarządu ostródzkiego szpitala Jacek Dudzin:

00:00 / 00:00

Od początku stan pacjenta był ciężki – dodał Jacek Dudzin:

00:00 / 00:00

W tej chwili w ostródzkim szpitalu przebywa 18 pacjentów ze zdiagnozowanych koronawirusem. Trzech z nich jest na oddziale intensywnej terapii.

Janusz Dzisko powiedział, że „z racji wieku pacjent miał choroby współistniejące”, ale to zakażenie koronawirusem zostało uznane przez lekarzy za główny powód śmierci 74-letniego mężczyzny.

Zmarłego w Ostródzie mężczyzny, nie uwzględniono w oficjalnych, najnowszych statystykach na temat epidemii przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia. A te mówią, że na Warmii i Mazurach jest w tej chwili 78 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem.

Ordynator oddziału zakaźnego szpitala w Ostródzie Piotr Kocbach poinformował, że pełna informacja dotycząca przebiegu choroby zmarłego pacjenta przed południem została przesłana do ministerstwa zdrowia. „Z tego powodu pacjent ten nie został wskazany w wykazie zmarłych podanych rano przez resort zdrowia” – podał Kocbach.

Nowe 3 przypadki dotyczą kobiety w średnim wieku i dziewczynki z powiatu nowomiejskiego, które trafiły do szpitala oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu ostródzkiego. Jego stan jest dobry i został w domu. Wszystkie trzy osoby zostały zakażone koronawirusem w wyniku tak zwanej transmisji lokalnej.

Do tej pory najwięcej zakażeń na Warmii i Mazurach wykryto w powiecie nowomiejskim – 26 z 78 w całym regionie. Ministerstwo Zdrowia informuje, że dotychczas w Polsce zakażone koronawirusem zostały 3 503 osoby, a 73 z nich zmarły.

 

Autor: W. Chromy / M. Lewiński / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, uwaga, pilne
Trzy nowe przypadki koronawirusa na Warmii i Mazurach. W kraju potwierdzono kolejnych 120 zakażeń, dwie osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 120 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dwóch zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3503 osób, z których 73 zmarły. Potwierdzone...

Zamknij
RadioOlsztynTV