Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza książka mojego dziecka

dzieciom trzeba czytać od urodzenia

Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z czterech w Polsce, biorących udział w projekcie o nazwie Pierwsza książka mojego dziecka. Bezpłatny, multimedialny pakiet edukacyjno-kulturalny dla matek nowo narodzonych dzieci – to główna idea kampanii, której patronuje minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pakiet składa się z książki oraz płyty DVD z filmem edukacyjnym jak kochać dziecko i z kołysankami dla najmłodszych. Ma on być swego rodzaju pierwszą wyprawką kulturalną i wychowawczą dla młodych rodziców i ich dziecka.

Książka zawiera informacje na temat korzyści płynących z czytania, jego wpływu na zdrowie i rozwój dzieci, a także wiersze dla najmłodszych. Całość została ilustrowana w zabawny sposób, który dodatkowo stymuluje aktywność wzrokową, pobudzając do poznawania i opisywania różnych czynności.

Do końca lutego pilotażowa akcja prowadzona jest na Warmii i Mazurach, Podlasiu, a także w województwach świętokrzyskim i podkarpackim. Pakiet wręczany jest matkom podczas wypisu ze szpitala. W przyszłości projekt obejmie całą Polskę.

 
 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, kultura, dziecko
Nie gaśnie pamięć o Szymborskiej

„Nic dwa razy się nie zdarza' -  to tytuł koncertu poetyckiego pamięci Wisławy Szymborskiej, który odbędzie się dziś (2 lutego) w Kamienicy Naujacka MOK. Wiersze poetki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV