Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pieniądze trafią do biblioteki. Księgozbiór wybiorą m.in. czytelnicy

Fot. Biblioteka Elbląska

Biblioteka Elbląska wzbogaci swój księgozbiór. Dostała na zakup książek prawie 58 tysięcy złotych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzięki temu w najbliższym czasie na półki trafi ponad 2 tysiące nowych pozycji. Zasilą one wszystkie filie oraz bibliotekę główną. Wybór nowych tytułów, to przede wszystkim decyzja władz biblioteki, którzy śledzą trendy i nowości, także z dziedzin naukowych.

Wpływ na wybór mają też czytelnicy, którzy mogą podawać wymarzone tytuły poprzez formularz w Internecie i na miejscu w bibliotece. Bibliotekarze śledzą również trendy i nowości, żeby nadążać za rozwojem nauki

– wyjaśniała rzeczniczka Biblioteki Elbląskiej Aleksandra Buła.

00:00 / 00:00

Na stronie Biblioteki Elbląskiej znajduje się zakładka, poprzez którą można zgłaszać sugestie zakupu nowych pozycji. Książki trafią do czytelników do końca roku.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w biblioteka, księgozbiór, Biblioteka Elbląska, zakup książek
Biblioteka Uniwersytecka dołącza do grona najnowocześniejszych placówek na świecie

Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wdraża chmurowy system biblioteczny Alma. Dzięki niemu dołączy do grona najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie. Wśród uczelni zagranicznych, które...

Zamknij
RadioOlsztynTV