Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pieniądze są już na kontach co czwartego rolnika. Duże zaliczki na dopłaty bezpośrednie


Co czwarty rolnik w regionie warmińsko-mazurskim otrzymał już zaliczkę dopłat bezpośrednich. Pieniądze są przekazywane na konta rolników od 18 października.

Zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej: w przypadku dopłat bezpośrednich wyniosą 70 procent, a w przypadku płatności obszarowych 85 procent należnych dopłat.

Jak poinformował Łukasz Bartkowski, zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie, wypłata zaliczek przebiega sprawnie.

Mamy 25 procent wypłaconych wszystkich zaliczek, więc właściwie co czwarty rolnik otrzymał już pieniądze. na wypłatę zaliczek jest czas do końca listopada, a to jeszcze sporo czasu.

00:00 / 00:00

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast od 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 
Autor: M.Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rolnictwo, rolnik, dopłaty, dopłaty bezpośrednie
Rolnicy z regionu domagają się wymiernej pomocy od państwa

Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza przyjęła podczas walnego zgromadzenia stanowisko, w którym domaga się pomocy rządu w związku z afrykańskim pomorem świń i złą sytuacją na rynku nawozów....

Zamknij
RadioOlsztynTV