Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięknie szyją w gwarze. Posłuchaj reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę. Fot. Anna Biermann

Warmia rozbiła bank z nagrodami w Krakowie! W minioną sobotę 20 kwietnia odbył się 9. Ogólnopolski Konkurs na Gadkę. Konkurs zorganizowała Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W finale konkursu wzięło udział pięć nastolatek z Warmii. Wszystkie wróciły z nagrodami. Pierwszą nagrodę w kategorii „młodzież” otrzymała Ewa Biermann, natomiast Ola Babecka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „junior”. Dziewczyny otrzymały również Nagrodę Publiczności. Pozostałe nastolatki zdobyły drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienie. Jak twierdzi popularyzator gwary warmińskiej Łukasz Ruch – pięknie szyją w gwarze.

Do wysłuchaniu reportażu Anny Minkiewicz-Zaremby pt. Pięknie szyją w gwarze

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

W reportażu usłyszeliśmy m.in. Olę Babecką i jej mamę Iwonę, Ewę Biermann, jej tatę Roberta i dziadka Konrada oraz koleżanki z klasy, dyrekyor V LO w Olsztynie Annę Struk oraz popularyzatora gwary warmińskiej Łukasza Rucha.

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę. Fot. Anna Biermann

Więcej w reportaż, konkurs, gwara, laureaci, Łukasz Ruch, Ewa Biermann
Sześć drużyn stanęło do konkursu hotelarskiego szkół specjalnych

Młodzież z niepełnosprawnościami może znaleźć pracę w branży hotelarskiej. Można się było o tym przekonać podczas konkursu "Najsprawniejszy w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej". Do rywalizacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV