Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć medali wioślarzy z Warmii i Mazur

Medaliści w konkurencji jedynek kategorii lekkiej od lewej: Sebastian Pabjan (Unia Tczew), Maciej Jeżyński, Bartosz Pietrewicz i trener Paweł Pierczyński (wszyscy Wir Iława). Fot. facebook klubu Wir Iława

W Poznaniu wioślarze klubów Wir Iława i MOS Ełk walczyli o tytuły mistrza Polski juniorów. Zawody odbyły się na torze Malta.

Młodzi zawodnicy zdobyli 2 złote krążki – swoje konkurencje wygrali Klaudia Pankratiew z MOS Ełk i Maciej Jeżyński z Wir Iława. Oboje startowali w jedynkach wagi lekkiej. Brąz w tej kategorii wywalczył też iławianin Bartosz Pietrewicz.

Ponadto srebro zdobyła iławska czwórka podwójna w składzie Maciej Jeżyński, Bartosz Pietrewicz, Kacper Stopikowski i Michał Durka. Na metę dotarła 0,05 sekundy przed trzecią osadą. Do zwycięzców zabrakło im około 0,9 sekundy.

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast osada MOS Ełk w składzie: Dominik Cieśluk i Oskar Rosiński – czyli dwójka bez sternika.

W punktacji klubowej Wir Iława był ósmy, a MOS Ełk dwunasty.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów podsumował Paweł Pierczyński trener Wir Iława i prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Towarzystw Wioślarskich:

00:00 / 00:00

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wioślarstwo, MOS Ełk, Mistrzostwa Polski Juniorów
Siatkarki z Iławy bez medalu Mistrzostw Polski

Nie powiodło się reprezentantkom Zrywu Volley Iława w Mistrzostwach Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Aż cztery pary z tego klubu awansowały do turnieju finałowego, w którym...

Zamknij
RadioOlsztynTV