Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piąta odsłona „Krzyku” trampoliną do międzynarodowej sławy?

14 stycznia na ekrany w Polsce i na świecie trafi piąta odsłona kultowej serii „Krzyk”. Nowy horror, w reżyserii reż. Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta, zadebiutuje w kinach dokładnie 25 lat i 25 dni po premierze pierwszego „Krzyku”, która odbyła się w Los Angeles 20 grudnia 1996 roku. 

Gwiazdy poprzednich czterech części cyklu oddały hołd zmarłemu w 2015 roku Wesowi Cravenowi, twórcy serii. Courteney Cox (Gale Riley) nazwała go królem horroru, a Neve Campbell (Sidney Prescott) wspominała, że był dla członków obsady jak ojciec. Scenarzysta Kevin Williamson, ogłaszając tytuł nowego filmu, przyznawał, że sukces serii przeszedł jego najśmielsze oczekiwania:

Prawie 25 lat temu, kiedy pisałem „Krzyk”, a Wes Craven przenosił tekst na ekran, nie mogłem sobie wyobrazić, jaki wpływ wywrze na Was, wielbicieli tej serii.

W filmie nie mogło zabraknąć kultowych postaci „Krzyku”. Zobaczymy też aktorów, którzy byli kilkulatkami, dopiero się urodzili albo nie było ich jeszcze na świecie, gdy pojawił się pierwszy „Krzyk”. Melissa Barrera, jedna z najpopularniejszych twarzy meksykańskiej telewizji, miała wówczas 6 lat. Jack Quaid („Igrzyska śmierci”), syn Dennisa Quaida i Meg Ryan, był zaledwie 4-latkiem. Dylan Minnette (serial „Trzynaście powodów”) to rówieśnik serii. Urodził się w 1996, a grany przez niego w „Krzyku” bohater nosi imię Wes, na pamiątkę Wesa Cravena. Mason Gooding („Szkoła melanżu”), syn Cuby Goodinga Jr., jest równolatkiem Minnette’a. Jenna Ortega („Ratujmy Florę”) urodziła się w 2002 roku, 6 lat po pierwszym „Krzyku”. Można przewidywać, że podobnie jak dla wielu spośród ich poprzedników, dla młodych aktorów „Krzyk” stanie się trampoliną do międzynarodowej sławy.

25 lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Riley) i David Arquette (szeryf Dewey Riley) jeszcze raz obejmują swe ikoniczne role w „Krzyku”, obok Melissy Barrery, Masona Goodinga, Jenny Ortegi, Jacka Quaida i Marley Shelton. Fani mogą liczyć na solidną dawkę strachu, ale również na niezłą zabawę.

„Krzyk” w kinach od 14 stycznia!

 

 

Autor: Ł.A/mat.prasowe
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, kultura
Nowa płyta z pieśniami ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

„Zawsze jestem z wami” – to tytuł płyty z pieśniami ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Stare i często nieznane pieśni wyszukała pomysłodawczyni płyty Aleksandra Krasowska z...

Zamknij
RadioOlsztynTV