DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Warmii z MKS-em Grudziądz. ZOBACZ WIDEO

Marcin Malewski. Fot: M. Klimek

Warmia Energa Olsztyn zwyciężyła w Biskupcu z MKS-em Grudziądz 31:24 w meczu 21. kolejki ligi centralnej piłki ręcznej. Dzięki wygranej szczypiorniści z Olsztyn zbliżyli się w tabeli do Nielby Wągrowiec.

Nadrzędnym celem szczypiornistów Warmii w tym sezonie jest pozostanie na zapleczu Superligi. Jednak ambicje podopiecznych trenera Igora Stankiewicza sięgają zdecydowanie dalej. W klubie głośno mówi się o walce o miejsce w czołowej dziesiątce ligi. Aby to osiągnąć, szczypiorniści z Olsztyna nie mogli sobie pozwolić na utratę punktów z rywalem z Grudziądza.

Pierwsza połowa ułożyła się po myśli gospodarzy. Dzięki dobrej grze w ataku drużynie trenera Stankiewicza udało się wypracować do przerwy bezpieczną sześciopunktową przewagę.

Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyli goście, jednak ich ataki często były rozbijane przez szczelną obronę Warmii. Ostatecznie gospodarze wygrali 31:24 i umocnili swoją pozycję w tabeli.

Kolejnym przeciwnikiem Warmii Olsztyn będzie Zagłębie Sosnowiec (9 kwietnia 2022 r.).

Posłuchaj pomeczowych wypowiedzi.

00:00 / 00:00

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w video, Warmia Olsztyn
Warmia Energa gra z MKS-em Grudziądz. Oglądaj transmisję wideo

Runda rewanżowa wkracza w swój najważniejszy etap. Zawodnicy Warmii Energa Olsztyn niemal w każdym meczu będą walczyć o utrzymanie w Lidze Centralnej. Oglądaj dzisiejszą transmisję z...