DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Pewna wygrana koszykarek KKS-u

Nie było niespodzianki w meczu KKS-u z ostatnią drużyną w tabeli I ligi kobiet – UKS-em Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Olsztyńskie koszykarki wygrały u siebie 76:53.

Podopieczne Tomasza Sztąberskiego były niekwestionowanym faworytem tego spotkania. Do tej pory wygrały pięć ligowych spotkań, a ich rywalki… ani jednego. O losach spotkania zadecydowały pierwsze dwie kwarty, które olsztynianki wygrały 23:10 i 23:11.

Wtedy trener KKS-u dał szansę zmienniczkom. Aleksandrów Łódzki zaczął odrabiać straty, wygrywając trzecią kwartę 15:13, a w ostatniej remisując 17:17. To jednak nie przesądziło o losach spotkania i to ostatecznie olsztynianki są górą i zajmują obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli.

KKS Olsztyn – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:53 (23:10, 23:11, 13:15, 17:17)
KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz (12 pkt), Natalia Żukowska (2), Alicja Wawrzyniak (5), Ksenia Woźniak (12), Jolanta Wichłacz (8), Marta Sztąberska (12), Martyna Przeradzka, Agnieszka Gromadzińska (11), Zuzanna Bałdyga (4), Karolina Giżyńska (7), Izabela Birkos (3).

…………………

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w koszykówka
To nie był udany wyjazd koszykarek KKS-u Olsztyn do Gdańska

Olsztynianki uległy miejscowemu AZS-owi Uniwersytetowi Gdańskiemu 52:77. Koszykarki KKS-u Olsztyn miały wielki problem ze skutecznością rzutów z gry, co nie umknęło uwadze trenera KKS-u Tomasza Sztąberskiego....