Penkalski nie kandyduje
„Nie będę kandydował na stanowisko prezydenta Elbląga, moja rola się skończyła”. W ten sposób poseł Wojciech Penkalski z Ruchu Palikota oficjalnie uciął dziś wszelkie spekulacje na temat jego rzekomych planów ubiegania się o to stanowisko.
Na specjalnie zwołanej konferencji poseł wyraził opinię, że referendum, w którym mieszkańcy odwołali prezydenta i Radę Miejską było sprzeciwem wobec władzy sprawowanej przez PO. Przypomniał też, że Grupa Referendalna Wolny Elbląg była wspierana przez Ruch Palikota i dodał, że partia samodzielnie weźmie udział w samorządowych wyborach 23 czerwca.
– Przygotowywane są już listy kandydatów na radnych; wkrótce przedstawimy też kandydata na prezydenta – zapowiedział Wojciech Penkalski.
Wiadomo, że kandydat na prezydenta Elbląga promowany przez Ruch Palikota jest przedsiębiorcą. Został już zaakceptowany przez Janusza Palikota, a w kampanii mają go popierać także Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. (stank/as)



























![Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanowały Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)
