Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Pasjonujesz się ekologią? Weź udział w teście wiedzy

Pasjonujesz się ekologią? Kochasz przyrodę i otaczające nas środowisko? Weź udział w teście wiedzy Radia Olsztyn – Eko Lider i wygraj nagrodę główną o wartości 3 tysięcy złotych.

Celem testu EKO Lider jest popularyzacja wiedzy ekologicznej i postaw prośrodowiskowych wśród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Będzie to także okazja do naukowej rywalizacji uczniów, reprezentujących szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak będzie wyglądał test wiedzy EKO Lider?

16 października w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego zostanie przeprowadzony test dla 200 uczestników, których zadaniem będzie poprawne udzielenie odpowiedzi na 80 pytań testowych. Każde pytanie będzie miało 4 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Pytania zostaną podzielone na 4 rundy, po 20 pytań każda. Po każdej rundzie nastąpi podsumowanie cząstkowych wyników testu. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania przy pomocy specjalnych, bezprzewodowych pilotów do głosowania, przypisanych do każdego z uczestników.

Jak dobrze przygotować się do testu?

Od 1 września do 15 października na antenie Radia Olsztyn wyemitowany zostanie cykl 60 audycji EKO Lider, w których ukryte zostaną pytania oraz zagadnienia, jakie następnie pojawią się w teście. Audycje oraz pytania będą spójne z poziomem wiedzy ekologicznej i biologicznej uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Dlatego ważne będzie śledzenie audycji, stanowiących dla nich kompendium wiedzy. Dodatkowo, aby każdy mógł w dowolnym momencie powtórzyć materiał zawarty w audycjach, zamieszczone zostaną one także na stronie internetowej Radia Olsztyn.

Kto może wziąć udział w teście? Jak się zarejestrować?

W teście mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy zarejestrują swój udział na stronie internetowej Radia Olsztyn www.radioolsztyn.pl Intencją Organizatora było zorganizowanie testu dla przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych z województwa, jednak w dobie pandemii koronawirusa w teście może wziąć udział maksymalnie 200 uczestników. Zachęcamy szkoły podstawowe do wyznaczenia po jednym przedstawicielu do udziału w rywalizacji. O przystąpieniu danego reprezentanta szkoły będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Rejestracja rozpocznie się 21 września o godzinie 8 i zakończy po osiągnięciu założonej liczby uczestników.

Nagrody w Teście EKO Lider.

Zwycięzca testu otrzyma nagrodę rzeczową (komputer przenośny) o wartości 3 000 złotych. Uczeń, który zdobędzie drugie miejsce otrzyma tablet o wartości 2 000 złotych. Trzecie miejsce zostanie nagrodzone smartfonem o wartości 1000 złotych. Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 4 do 10 dostaną nagrody pocieszenia. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie merytoryczne uczniów do testu otrzymają specjalne zaświadczenia, potwierdzające swój wkład w edukację uczestnika.

ZAPISZ SIĘ NA TEST

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, uczniowie, ekologia, test, wiedza
Zielona Armia przegrała pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyna nadal bez zwycięstwa w nowym sezonie Plus Ligi. Dziś Akademicy przegrali w olsztyńskiej Uranii ze Ślepskiem Malow Suwałki 0:3 (22:25, 21:25, 27:29)....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV