Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Partnerskie miasto Weifang z pomocą medykom. Do Olsztyna dotarły maseczki i kombinezony

Fot. Facebook Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Do Olsztyna dotarł w czwartek transport z maskami i kombinezonami ochronnymi od partnerskiego miasta Weifang w Chinach – poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Mają być przekazane służbom medycznym i osobom świadczącym usługi opiekuńcze.

O przysłaniu z Chin do Olsztyna środków ochrony osobistej Grzymowicz poinformował na portalu społecznościowym. – Obawiałem się nieco, ile czasu zajmie transport, ale moje obawy okazały się zbyteczne. Większość paczek jest już w Olsztynie, a kolejne niebawem opuszczą Gdańsk – napisał.

Jak zaznaczył, maski i kombinezony trafią „na pierwszą linię frontu”, czyli do służb medycznych oraz osób i jednostek świadczących usługi opiekuńcze. – Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają w tych trudnych chwilach. Będziemy pamiętać – zapewnił.

Wcześniej władze Olsztyna informowały, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa partnerzy z Weifang przyślą 10 tys. sztuk masek medycznych i 1 tys. masek klasy FFP2, a także 200 kombinezonów ochronnych, których odbiorcą ma być olsztyński Czerwony Krzyż.

Weifang jest miastem partnerskim Olsztyna od listopada 2016 r. Od tego czasu oba samorządy – jak deklarują – prowadzą działania zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści, wymianę i współpracę w dziedzinie gospodarki, handlu, nauki i kultury, edukacji, sportu i zdrowia.

W tym tygodniu do Olsztyna trafił też transport maseczek wielokrotnego użytku od organizatorów obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski”, realizowanej dzięki wsparciu darczyńców. Około 240 tys. sztuk tych maseczek jest obecnie dostarczanych mieszkańcom miasta i ościennych gmin. W dystrybucji do skrzynek na listy pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, administracje budynków i spółdzielni mieszkaniowych oraz wolontariusze.

Fot. Facebook Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

Autor: M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Weifang, maseczki
Maseczki docierają do mieszkańców Olsztyna. Lekarz apeluje: bądźmy odpowiedzialni

Do mieszkańców Olsztyna dotarły pierwsze wielorazowe maseczki w ramach obywatelskiej akcji "Maseczki dla Polski". W sumie do mieszkańców miasta i podolsztyńskich gmin trafi 240 tys. wielorazowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV