Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Park Kusocińskiego w opłakanym stanie? Przedstawiciele Lewicy alarmują: nikt o niego nie dba

Fot. E. Zych

– Park Kusocińskiego w Olsztynie jest w opłakanym stanie – alarmują działacze partii Lewica Razem.

Argumenty w tej sprawie przytaczał na konferencji prasowej, zorganizowanej w parku, Bartosz Grucela, członek zarządu krajowego partii.

Wystarczy się rozejrzeć po parku. Siedzimy na ławce – nie ma jednej deski. Po lewej stronie chodnik ma charakter księżycowy. Wierzby płaczące, które są przy placu zabaw, już powinny zostać przycięte, by nie zahaczały ludziom o głowy. Nikt tego nie pilnuje. Na placu zabaw rozwalają się systematycznie zabawki dla dzieci, co jakiś czas są usuwane kolejne. Widzę to, bo chodzę tu z dzieckiem. Wystarczy spojrzeć na staw w parku – nikt tego nie pilnuje. To, co się wydarzyło ze skateparkiem, jest konsekwencją tego, że nikt o park Kusocińskiego nie dba.

00:00 / 00:00

Fot. E. Zych

– Parkiem Kusocińskiego administruje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie – mówi rzecznik ZDZiT-u Michał Koronowski.

Wykonywane są tam wszelkie prace związane z oczyszczaniem tego terenu, interweniujemy w każdym przypadku zagrożenia bezpieczeństwa. Przypomnę, że jest projekt rewitalizacji parku im. Janusza Kusocińskiego. W grudniu ubiegłego roku uzyskał on pozwolenie na budowę. Obecnie gmina Olsztyn czyni starania w celu pozyskania zewnętrznych środków finansowych na ten cel, które wraz z środkami własnymi umożliwiłyby realizację tego przedsięwzięcia.

00:00 / 00:00

Nie wiadomo jeszcze, ile miałaby kosztować inwestycja.

Fot. E. Zych

Fot. E. Zych

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w skatepark, Park Kusocińskiego, lewica, konferencja prasowa, zakaz wstępu
Lewica w Ełku zaprezentowała program „Bezpieczna rodzina”

Parlamentarzyści Lewicy jeżdżą po Polsce i zapoznają mieszkańców z programem „Bezpieczna Rodzina”. Ełk to pierwsze miasto na Warmii i Mazurach, które odwiedzili. Posłanka Monika Falej poruszyła...

Zamknij
RadioOlsztynTV