Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Może spacer w Parku Dolinka? To miejsce odzyskało dawny blask

Fot. Pixabay.com

W Elblągu oddano do użytku nowy plac zabaw w zrewitalizowanym Parku Dolinka. Powstały tam nowe alejki, zamontowano ponad 160 urządzeń do ćwiczeń i rekreacji. Remont przeszedł także amfiteatr.

– Chcieliśmy, by był to atrakcyjny teren dla wszystkich – dla najmłodszych i seniorów. Aby każdy miał tu swoją strefę, w której może znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

00:00 / 00:00

– Bardzo się cieszę, że ten plac zabaw dla dzieci wraz z budową amfiteatru został zakończony. Mam nadzieję, że elblążanie będą zadowoleni, a ostateczną ocenę tego terenu, pozostawiam właśnie mieszkańcom – dodaje Paweł Kowszyński, radny PiS.

00:00 / 00:00

Koszt inwestycji to około 13 milionów złotych, z czego prawie 75 proc. to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska/tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rewitalizacja, Park Dolinka, amfiteatr
Osoby niepełnosprawne będą miały lepszy dostęp do elbląskiego Parku Dolinka

Modernizacja Parku Dolinka w Elblągu budzi kontrowersje, bo zdaniem mieszkańców nie ma tam dogodnych zjazdów dla dziecięcych wózków i osób niepełnosprawnych w centralnej części parku. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV