Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parada Wydziałów nie przejdzie ulicami Olsztyna!

Parada Wydziałów nie przejdzie w tym roku ulicami Olsztyna. Fot. Łukasz Węglewski

Już wczoraj (18.03) w audycji Akademik mówiliśmy, że nad tegoroczną Paradą Wydziałów otwierającą Kortowiadę, czyli juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zbierają się czarne chmury. Teraz wiemy na pewno – parady nie będzie.

Na tradycyjny przemarsz studentów głównymi ulicami miasta nie ma zgody, bo wymagałoby to zamknięcia na kilka godzin głównych ulic miasta, które i tak są częściowo wyłączone z ruchu ze względu na budowę linii tramwajowej.

Próbowaliśmy wszystkiego, co w naszej mocy, żeby parada się odbyła – zapewnia Patryk Ratajczak – rzecznik Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM.

00:00 / 00:00

Samorząd studencki wspierany przez rektora Ryszarda Góreckiego sugerował inne trasy Parady Wydziałów, jednak władze miasta i policja na te propozycje również nie przystały.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

Samorząd Studencki UWM zapewnia, że zaplanuje alternatywne atrakcje na rozpoczęcie Kortowiady. Być może alejkami Kortowa przejdzie miniparada. Do tej pory Parada Wydziałów otwierała największe juwenalia w Polsce.

Studenci wszystkich 17 wydziałów maszerowali aleją Piłsudskiego do ratusza i dalej Warszawską do Kortowa.

Charakterystycznym elementem parady były zawsze wydziałowe koszulki, przygotowywane przez żaków specjalnie na tę okazję. Władze UWM i samorząd studencki zapewniają, że kolejna parada odbędzie się po zakończeniu budowy linii tramwajowej czyli w 2016 roku.

(mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, juwenalia
Czy warto studiować?

Studiowanie ma sens - przekonywali licealistów przedstawiciele olsztyńskich uczelni. W stolicy Warmii i Mazur zorganizowano spotkania z tegorocznymi maturzystami. Dzień Otwartych Drzwi był na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV