Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczyna obchody stulecia istnienia

Fot. K. Olszewski

Choć jubileusz będzie dopiero w styczniu 2019 roku, to już teraz na stulecie odzyskania niepodległości w całym kraju powstają różne inicjatywy.

W olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja pt: „Od wieku na rzecz ochrony pracy”. Uczestnicy dyskutowali o nowej roli inspekcji pracy oraz zastanawiali się nad nowymi wyzwaniami, które przynosi nowoczesne społeczeństwo. Marek Wójciak, okręgowy inspektor pracy w Olsztynie wymieniał np. zjawisko, z którym stykają się coraz częściej. Są to obciążenia psychospołeczne, które prowadzą do np. mobbingu. W dużych firmach to powszechnie występujące zjawisko i inspekcja pracy musi wypracować metody pomocy takim pracowników – przekonywał inspektor Wójciak.

00:00 / 00:00

Z kolei Zdzisław Szczepkowki, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie podkreślał, że zarówno pracodawcy, jak i instytucje będą musieli zmierzyć się z niedoborem pracowników. To właśnie inspekcja pracy oraz agencje zatrudnienia, oraz sami pracodawcy będą zmuszeni zatrudniać młodocianych, starszych oraz niepełnosprawnych.

00:00 / 00:00

Do utworzenia Państwowej Inspekcji Pracy doszło tuż po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Została powołana 3 stycznia 1919 roku. Była jednym z pierwszych dekretów Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego z 13 stycznia 1919 roku o urządzeniu i działalności inspekcji pracy.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jubileusz, obchody, Państwowa Inspekcja Pracy
Mali pacjenci posadzili dąb na 100-lecie niepodległości

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości pacjenci Szpitala Dziecięcego w Olsztynie posadzili dąb podarowany przez Nadleśnictwo Mrągowo. Drzewo będzie rosło przed wejściem do Pawilonu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV