Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pandemia nie wstrzymała egzaminów zawodowych. W Elblągu testy pisało 680 uczniów

We wszystkich elbląskich technikach i szkołach branżowych 680 uczniów zdaje egzaminy zawodowe. Są przeprowadzane mimo pandemii i pod rygorem obostrzeń sanitarnych. Składają się z części pisemnej i praktycznej.

To bardzo trudne egzaminy, bez żadnych ułatwień z powodu pandemii. Aby je zdać trzeba zaliczyć w części pisemnej 50 procent, czyli więcej niż na maturze. A części praktycznej, trwającej nawet 4 godziny aż 75 procent – tłumaczy Małgorzata Sowicka, szefowa departamentu edukacji w elbląskim ratuszu. W Elblągu w 8 technikach i około 20 szkołach branżowych jest kilkadziesiąt klas o różnych specjalnościach zawodowych. Ich poziom jest wyśrubowany, w sesji czerwcowej było wiele szkół ze 100-procentową zdawalnością egzaminów zawodowych.

Cała procedura potrwa do połowy lutego, ponieważ egzaminy są w trzech formułach na podstawie odmiennych podstaw programowych, wprowadzanych latach 2012, 2017 i 2019.

Wyniki będą znane 31 marca.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00
Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w test, technikum, szkoła branżowa, pandemia
Dzisiaj rusza ogólnopolska akcja testowania pedagogów

Minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział, że około 60-70 procent nauczycieli klas I-III szkół podstawowych w Polsce zgłosiło się do przesiewowych badań pod kątem SARS-CoV-2. Dzisiaj rozpocznie...

Zamknij
RadioOlsztynTV