Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamiętajmy o bezdomnych. Tej nocy termometry w niektórych miejscach regionu pokazały -18°C

Fot. Fotolia.com

Policja, straż miejska i służby kryzysowe apelują, by zimą, a szczególnie w czasie silnych mrozów nie pozostawać obojętnymi na los osób potrzebujących pomocy. Dotyczy to nie tylko ludzi bezdomnych, ale też starszych, samotnych czy chorych.

Policja w Elblągu odbiera każdego dnia kilka takich wezwań od mieszkańców. Niezależnie od pory w takie miejsce wysyłany jest patrol. Stałe służby ma też straż miejska.

Miejsca pobytu bezdomnych są doskonale znane przez pracowników socjalnych i strażników miejskich. Nie zawsze mogą pomóc, bo nie można nikogo zabrać na siłę – tłumaczą strażnicy miejscy. Ale warto dzwonić, także pod nr Centrum Zarządzania Kryzysowego w ratuszu. Dyżurni odbierają takie zgłoszenia, głównie w sprawie intruzów koczujących na klatkach schodowych czy piwnicach. Ale nie tylko, bo coraz częściej wynika to z troski o człowieka w potrzebie – tłumaczy Tomasz Świniarski, szef Centrum.

Według szacunków, zimę w Elblągu spędza ok. 150 osób bez dachu nad głową. Przypomnijmy – apel dotyczy nie tylko osób bezdomnych. Warto zainteresować się losem starszych czy chorych sąsiadów lub dalszych członków rodziny. Można też o pomoc prosić pracowników ośrodków pomocy społecznej lub organizacji pozarządowych, zajmujących się taką działalnością. Tym bardziej, że tej nocy temperatura minimalna w Elblągu i na północy województwa wyniosła -15°C. Miejscami spadła nawet do -18°C.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, zima, bezdomni, pomoc
Braniewska policja ma trzy nowe radiowozy

Komenda Powiatowej Policji w Braniewie otrzymała trzy nowe pojazdy służbowe, w tym dwa zakupione z Funduszu Wsparcia Policji. Na zakup w połowie złożyły się wszystkie samorządy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV