Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszustwo przy rewitalizacji Starego Miasta w Bartoszycach. Wykonawca usłyszał wyrok

fot. Przemysław Getka

Zakończył się ponowny proces w sprawie nieprawidłowości przy rewitalizacji Starego Miasta w Bartoszycach. Mariusz K., oskarżony o oszustwo przy realizacji gminnej inwestycji, usłyszał wyrok.

Według prokuratury Mariusz K. miał doprowadzić Gminę Miejską Bartoszyce do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości (ponad 200 tys. zł).

Pierwszy proces rozpoczął się w styczniu 2021 roku. Oskarżony nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, a w październiku 2022 roku Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wobec niego wyrok uniewinniający. Został on zaskarżony przez prokuratora. Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrok uchylił i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. Ponowny proces rozpoczął się w lutym tego roku, a teraz zapadł wyrok.

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Mariusza K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu. Dodatkowo ustalił, że w fakturach na prace budowlane poświadczył on nieprawdę w części opiewającej na wymianę gruntu.

Z zebranego materiału dowodowego wynika, że Mariusz K. miał pełną świadomość, że nie wykonał prac, na które opiewały przedłożone przez niego faktury

– powiedział rzecznik Sąd Okręgowego w Olsztynie sędzia Adam Barczak.

Sąd zwrócił też uwagę, że popełnione przez niego przestępstwo było dobrze zaplanowane i że wykorzystał do tego zaufanie szeregu osób, w szczególności przedstawicieli gminy.

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Mariusza K. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i 40 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w sąd, Bartoszyce, wyrok, rewitalizacja
Doposażenie wojska i infrastruktura drogowa. Wiceministrowie z wizytą w regionie

O bezpieczeństwie regionu i rozwoju gospodarczym rozmawiali w Lidzbarku Warmińskim samorządowcy i przedstawiciele rządu. W spotkaniu wzięli udział wiceministrowie obrony narodowej i aktywów państwowych. Podkreślano, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV