Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszustwa, wyłudzenia i nielegalny wynajem. Para z Olsztyna usłyszała pół tysiąca zarzutów

Ponad pół tysiąca zarzutów usłyszała para oszustów, która kradła dane mieszkańców Olsztyna, a później poszywając się pod nich, zaciągała kredyty. Do policji w stolicy regionu zgłosiło się kilkanaście pokrzywdzonych osób, a także oszukane banki.

– W sumie 34-latek i jego 28-letnia partnerka wyłudzili ponad 250 tysięcy złotych – mówi podkomisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Oskarżeni posługiwali się dokumentami tożsamości należącymi do przypadkowo poznanych osób, m.in. z którymi nawiązywali kontakty towarzyskie, a nawet najbliższych członków swojej rodziny. W celu zbudowania wiarygodności w instytucjach bankowych, po pozytywnej weryfikacji zaciągali pożyczki na niskie kwoty, spłacali je zgodnie z harmonogramem, a nawet wcześniej po to, aby ostatecznie wnioskować o kredyt sięgający kilku tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

– Para również nielegalnie wynajmowała mieszkanie – dodaje podkomisarz Prokopczyk.

Do którego sprawcy nie posiadali tytułu prawnego, ponieważ sami je wynajmowali. Sprawcy sporządzali umowę z pokrzywdzonymi, wykonywali zdjęcia dowodów osobistych, po czym po kilku dniach odstępowali od umowy.

00:00 / 00:00

Para przyznała się do winy. Grozi im do 8 lat więzienia, a 34-latek dodatkowo jest recydywistą, więc może mieć wyższą karę.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, kredyt, oszustwa
Jak ulepszyć Olsztyński Budżet Obywatelski?

Co zmienić w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim? Ratusz zaczyna zbierać opinie mieszkańców na ten temat. Olsztyński Budżet Obywatelski na ten rok został zawieszony. Ma wrócić w roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV