Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszustwa bitcoinowe na Warmii i Mazurach. Z kont tylko dwóch osób zniknęło 100 tysięcy złotych

Oszuści nie ustają w wysiłkach i wymyślają kolejne metody na okradanie łatwowiernych osób. Coraz częściej przenoszą też swoją działalność do internetu.

Tylko wczoraj w województwie warmińsko-mazurskim oszukano dwie osoby, które przez jedno kliknięcie komputerową myszką straciły około 100 tysięcy złotych.

Sposób działania oszustów był bardzo podobny. Najpierw telefon z nieistniejącej instytucji bankowej z informacją, że w internecie czeka wygrana w wysokości kilkudziesięciu tysięcy bitcoinów. Potem, informacja, że warunkiem odebrania rzekomej wygranej jest przelanie na chwilę pieniędzy z własnego konta na bankowe konto techniczne.

Jedna z oszustek poprosiła, mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, aby wszedł na własne konto bankowe i zainstalował zdalne oprogramowanie, które przyspieszy odbiór nagrody. Gdy mężczyzna to zrobił z jego konta zniknęło około 50 tysięcy złotych. Podobną sumę skradziono z konta mieszkańca Olsztyna.

Posłuchaj relacji Leszka Tekielskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: L.Tekielski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Lidzbark Warmiński, oszust, oszuści
Urząd Skarbowy w Olsztynie zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną, olsztyński Urząd Skarbowy zawiesza obsługiwanie podatników. Skarbówka nie będzie przyjmowała interesantów od 5 do 12 marca. W tym czasie odwołano...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV