Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukiwał na „wnuczka” i „policjanta”

Podejrzany o odbieranie pieniędzy dla oszustów, fot. KWP

Policjanci z Elbląga zatrzymali 31-letniego elblążanina, który jest podejrzany o oszustwa na „wnuczka” i „na policjanta”.

Łukasz W. został zatrzymany we wtorek przy ulicy Wspólnej w Elblągu. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli nawigację i telefon komórkowy. W domu – kolejne dwa aparaty telefoniczne. Wczoraj usłyszał zarzut oszustwa, a dzisiaj sąd aresztował go na trzy miesiące.

31-latek pracował wcześniej jako ochroniarz, w jednym z elbląskich marketów . Został‚ stamtąd zwolniony za kradzieże. Policjanci ustalili, że mężczyzna był pośrednikiem, który odbierał pieniądze od pokrzywdzonych, starszych osób – mówi Jakub Sawicki z elbląskiej Komendy Miejskiej Policji.


zatrzymany „wnuczek”

 

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Funkcjonariusze wciąż ostrzegają, że przestępcy prowadzą rozmowę tak, żeby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane. Szukają w książkach telefonicznych imion często występujących u osób starszych. Następnie dzwonią na wybrany numer telefonu. Werbowanie tzw. kurierów, czyli osób odbierających pieniądze często odbywa się poprzez ogłoszenia w prasie.

(kosko/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust
Sweet Tulipan w Elblągu

Poznany przez internet mężczyzna okradł 28-letnia elblążankę. Po kilku tygodniach znajomości kobieta zaprosiła mieszkańca Warszawy do swojego mieszkania. - Po wyjeździe mężczyzny odkryła, że zniknęła jej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV