Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukał ponad 100 osób i wyłudził około 50 tysięcy złotych. Do sądu trafił akt oskarżenia

fot. Przemysław Getka

Prokuratura Rejonowa w Ełku skierowała do Sądu Rejonowego w Ełku akt oskarżenia w sprawie oszustw internetowych. Podejrzany w tej sprawie mężczyzna oferował do sprzedaży różne przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał.

W ten sposób oszukał ponad 100 osób i wyłudził od pokrzywdzonych blisko 50.000 złotych.

Cała historia rozpoczęła się wiosną 2019 roku, kiedy do policjantów zaczęły napływać zgłoszenia od osób, które zostały oszukane przy kupnie basenów ogrodowych, bujanych i wiszących foteli, opon, hulajnóg elektrycznych, konsoli do gier i telefonów komórkowych. Śledczy od początku podejrzewali, że mają do czynienia z kilkuosobową grupą, która działała nie tylko na terenie Ełku, ale na terenie całego kraju. Drobiazgowo, krok po kroku sprawdzali internetowe transakcje kupna – sprzedaży. Szczegółowo przesłuchali blisko 120 świadków i ustalili 104 pokrzywdzonych.

– powiedziała nadkomisarz Agata Jonik z ełckiej policji.

00:00 / 00:00

24-letni mieszkaniec gminy Ełk usłyszał zarzuty popełnienia 104 oszustw. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Trzy inne osoby odpowiedzą za pomoc 24-latkowi w popełnieniu przestępstw, poprzez rejestrowanie telefonów komórkowych i otwieranie rachunków bankowych, na które pokrzywdzeni przesyłali pieniądze. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, pieniądze, wyłudzenie, sąd rejonowy, akt oskarżenia, oszuści internetowi
Miliardy na walkę z koronawirusem. Poprawia się sytuacja szpitali na Warmii i Mazurach

Coraz lepsza sytuacja szpitali w regionie. Pieniądze na walkę z koronawirusem płyną do placówek medycznych zarówno z budżetu państwa jak i samorządów. I tak na przykład...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV