Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostatni moment na składanie oświadczeń w sprawie dopłat bezpośrednich. Od jutra tylko przez internet

Fot. Fotolia

Tylko 40 procent uprawnionych rolników na Warmii i Mazurach złożyło oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich za ten rok. Dziś upływa termin.

– Spodziewamy się wielu oświadczeń dziś, ale być może rolnicy wolą wnioskować przez internet, stąd małe zainteresowanie – mówi Grzegorz Graszk z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału ARiMR w Olsztynie.

Złożono ponad 6 tysięcy takich oświadczeń. Wszystkich rolników, którzy mogą złożyć taki dokument, jest ponad 16 tysięcy. Myślę, że dużo oświadczeń wpłynie dzisiaj. Natomiast myślę, że rolnicy są zaciekawieni i chcą skorzystać z aplikacji. Zobaczyć, jak wyglądają ich działki.

Jutro rusza nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie, w tym roku przyjmowane będą tylko wnioski złożone przez internet. Korzystając z aplikacji „e-wniosek plus” rolnik będzie mógł także precyzyjnie narysować obrys gospodarstwa i obejrzeć jego zdjęcia. Termin składania wniosków upływa 15 maja.

A przyjmowane do dziś oświadczenia mogą złożyć rolnicy, których grunty orne nie przekraczają 10 hektarów, i którzy wnioskują o te same dopłaty, co rok temu.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, wnioski
Rolnicy mają 4 dni na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca termin na składanie oświadczeń przez rolników ubiegających się o dopłaty bezpośrednie. Chodzi o tych, którzy zabiegają o te same płatności co w roku ubiegłym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV