Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opady śniegu w okolicach Morąga, Pasłęka i Olsztyna. Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność

W okolicach Morąga, Pasłęka i Olsztyna wieczorem zaczął padać śnieg. Na drogach pracuje sprzęt zimowego utrzymania. Drogowcy proszą kierowców o ostrożność.

Na drogach krajowych w województwie warmińsko-mazurskim późnym popołudniem pracowało 8 jednostek sprzętu do odśnieżania. Dyżurny GDDKiA w Olsztynie Sebastian Ilczuk poinformował, że pługo-piaskarki są na drodze krajowej nr 51 od Bezled do Olsztyna oraz na krajowej „siódemce” w okolicach Pasłęka. Z powodu opadów śniegu odśnieżana jest też obwodnica Olsztyna.

Sześć pługów pracuje także w okolicach Morąga na drogach wojewódzkich 519, 527,528 i 530, 531 oraz 593. Odśnieżane są m.in. chodniki w Morągu. Może tam występować lokalna śliskość.

Z prognoz drogowców wynika, że w najbliższych godzinach śnieg nadal może przelotnie padać, zwłaszcza w zachodniej części regionu.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, droga, śnieg, ślisko, pług
Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach regionu

Jazdę drogami w województwie warmińsko-mazurskim utrudniają silne, lokalnie marznące mgły i przelotne opady śniegu. W okolicach Elbląga, czyli m.in. na trasie szybkiego ruchu S7 Warszawa-Gdańsk i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV