DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Olsztyńskie taekwondzistki zdobyły 3 medale

olsztyńskie taekwondzistki 10-letnia Patrycja Januszko i jej rówieśniczka Aleksandra Płoska

Sukces młodych, olsztyńskich taekwondzistek. W Mistrzostwach Świata Dzieci w Taekwondo Olimpijskim rozegranych w Niemczech zdobyły 3 medale.

10-letnia Patrycja Januszko z AZS UWM Olsztyn została brązową medalistką w poomse oraz w konkurencji walk, a jej rówieśniczka i klubowa koleżanka Aleksandra Płoska została wicemistrzynią świata w konkurencji walk, zaś w poomse uplasowała się tuż za podium.

Obie zawodniczki debiutowały w turnieju tak wysokiej rangi.

Mistrzostwa Świata Dzieci w Taekwondo Olimpijskim to najbardziej prestiżowy turniej w tej kategorii wiekowej. Uczestniczyło w nim 1200 zawodników z całego świata. (Karp/as)

Więcej w taekwondo, Januszko
Olsztyn areną Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim

W olsztyńskiej hali Urania zakończyły się seniorskie Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. Drużynowo wygrał AWF W-wa, ale drugie miejsce zajęli gospodarze imprezy, czyli AKS OSW Start...