Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńskie schrony przejdą przeglądy i remonty. W ratuszu odbyła się pierwsza w tym roku odprawa obrony cywilnej

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Olsztyński ratusz chce wiedzieć, w jakim stanie są miejskie schrony. Te obiekty mają też w tym roku przejść ewentualne konieczne remonty.

W tym roku najważniejszym zadaniem obrony cywilnej w Olsztynie ma być przegląd schronów znajdujących się na terenie miasta. Jest ich około 100. Ratuszowy wydział zarządzania kryzysowego i ochrony ludności chce dokładnie wiedzieć, w jakim są stanie oraz zlecić konieczne remonty.

– Mamy prawie 100 schronów, przede wszystkim pod budynkami mieszkalnymi, ale też pod zakładami pracy. Są w różnym stanie technicznym. Chcemy zlecić ich administratorom konieczne remonty. To nie powinny być duże inwestycje. Wyczyścić, wybiałkować, przygotować kilka ławek, udrożnić węzeł sanitarny – mówi Kazimierz Neumann z wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony ludności w Urzędzie Miasta Olsztyna.

00:00 / 00:00

Pierwsza w tym roku odprawa obrony cywilnej była też okazją do wyróżnienia firm i instytucji, które najlepiej zachowują gotowość do działań związanych z ochroną ludności. – To działania konieczne także np. w momencie, gdy mamy alarm bombowy i trzeba ewakuować pracowników. Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej, dotyczą nie tylko instytucji publicznych, ale też placówek handlowych. Kierownicy jednostek i pracownicy muszą wiedzieć, jak się w takiej sytuacji zachować – podkreśla prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Medale Obrony Cywilnej odebrało 10 podmiotów – szkół i firm działających na terenie Olsztyna.

Medale Obrony Cywilnej. Fot. A. Piedziewicz

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

Więcej w przegląd, remont, schron, urząd miasta
Nowo otwarty odcinek obwodnicy Olsztyna powodem do kłótni? Jest spór pomiędzy prezydentem a GDDKiA

 Obwodnica miała usprawnić ruch – zamiast tego wywołała zatarg między prezydentem Olsztyna a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o otwarty w piątek odcinek południowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV