Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński szpital dziecięcy otworzył drzwi dla najmłodszych

Fot. K. Grabowska

To kolejna w tym roku sobota, podczas której Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy otworzył drzwi dla małych pacjentów.

Dzięki współpracy z Fundacją „Przyszłość dla dzieci” po raz kolejny zorganizowano darmowe badania profilaktyczne. Podobne działania podejmowane są już od kilku lat i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas akcji „Przegląd malucha” mali pacjenci mieli wykonywane USG jamy brzusznej i morfologię krwi. To zdaniem onkologów badania, które należy profilaktycznie przeprowadzać przynajmniej raz w roku – mówi Agnieszka Deoniziak z olsztyńskiego szpitala dziecięcego.

00:00 / 00:00

Anna Szuhyta z Fundacji „Przyszłość dla dzieci” przekonuje natomiast, że warto badać dzieci także poza zorganizowanymi akcjami profilaktycznymi.

00:00 / 00:00

Tylko w tym roku z przeglądu malucha skorzysta 120 dzieci.

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w profilaktyka, badanie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, Przyszłość Dla Dzieci, Agnieszka Deoniziak, Anna Szuhyta
Kochają życie, dlatego namawiają do regularnych badań. Ulicami Olsztyna przeszedł Marsz Różowej Wstążeczki

Codziennie piętnaście Polek umiera na raka piersi tylko dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Chcąc zachęcić panie do częstszych profilaktycznych badań olsztyńskie Amazonki po...

Zamknij
RadioOlsztynTV