Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Olsztyński sąd zdjął z wokandy sprawę Pawła Juszczyszyna. Prokuratura prosi o dokumenty

Budynek sądu okręgowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Sprawa, w której miał dzisiaj orzekać sędzia Paweł Juszczyszyn została zdjęta z wokandy z powodu choroby jednego z sędziów. Sąd Okręgowy w Olsztynie zdjął z wokandy siedem spraw z powodu nagłej niedyspozycji jednego z sędziów.

Ponadto Prokuratura Krajowa poprosiła Sąd Okręgowy o udostępnienie dokumentów dotyczących sprawy prowadzonej przez Pawła Juszczyszyna. Rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski powiedział, że na razie trudno powiedzieć, kiedy zostanie wyznaczony nowy termin rozprawy.

Dziś rano Sąd Okręgowy w Olsztynie otrzymał odpis uchwały Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o zawieszeniu sędziego Juszczyszyna w obowiązkach służbowych. Olsztyński sąd przyjął uchwałę do wiadomości.

Jednocześnie decyzję o wykonaniu uchwały podejmuje prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie, który jest pracodawcą sędziego Juszczyszyna

– podkreślił rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego.

Olgierd Dąbrowski-Żegalski dodał, że Sąd Okręgowy będzie respektował decyzję prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sprawy, które sędzia Juszczyszyn prowadzi obecnie w sądzie Okręgowym w Olsztynie, zostaną uporządkowane decyzją Kolegium Sądu Okręgowego, które zbierze się najprawdopodobniej w poniedziałek 10 lutego.

Dodatkowo Prokuratura Krajowa poprosiła Sąd Okręgowy w Olsztynie o udostępnienie dokumentów dotyczących sprawy prowadzonej przez sędziego Pawła Juszczyszyna. Chodzi o sprawę, w której sędzia Juszczyszyn zażądał od Kancelarii Sejmu udostępnienia list poparcia członków Krajowej Rady Sądownictwa.

Rzecznik olsztyńskiego Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski powiedział, że przewodniczący wydziału 9. Cywilnego Sądu Okręgowego w Olsztynie przygotowuje odpowiedź dla Prokuratury Krajowej.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

 

Źródło: IAR/P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sprawa, zdjęcie, orzekanie, sąd okręgowy, Olgierd Dąbrowski-Żegalski, wokanda
Zbyt szeroki nagrobek powodem sporu między „sąsiadkami”. Jedna z kobiet odwołała się od wyroku

Sąd Okręgowy w Olsztynie zajmie się sprawą zbyt szerokiego nagrobka na cmentarzu w Dobrym Mieście. Spór toczą dwie kobiety, których bliskich groby sąsiadują ze sobą -...

Zamknij
RadioOlsztynTV