Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Olsztyński sąd uniewinnił prezes RIO od zarzutu przekroczenia uprawnień, przywłaszczenia pieniędzy i poświadczenia nieprawdy

Fot. Przemysław Getka

Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie nie przekroczyła uprawnień orzekł Sąd Rejonowy w Olsztynie.

Sąd Rejonowy uniewinnił Iwonę B.-B. oskarżoną m.in. o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień. Prokuratura Okręgowa we Włocławku zarzuciła prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie, prowadzenie „prywatnych” szkoleń w szeregu instytucji w godzinach urzędowania RIO, a więc w czasie świadczenia przez nią pracy na rzecz Izby.

W zarzutach wykazano kwoty od kilkuset złotych do ponad 3 tysięcy złotych, które miały stanowić uzyskaną nienależnie korzyść w postaci części wynagrodzenia za pracę w konkretnych dniach.

Iwonie B.-B. przedstawiono również zarzut przywłaszczenia kwoty ponad 13 tysięcy złotych wynikającej z odpłatności za szkolenia przeprowadzone w 2013 roku dla dwóch podmiotów, w tym Najwyższej Izby Kontroli. Ostatni, czwarty zarzut dotyczył wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w postaci polecenia wyjazdu służbowego. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, zarzuty, RIO, Regionalna Izba Obrachunkowa, sąd rejonowy, przekroczenie uprawnień
Podejrzenie pedofilii w gminie Olsztynek. 7-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

Kompletnie pijana matka 7-letniej dziewczynki oraz dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na tle seksualnym na osobie nieletniej - poinformowała policja. Oficer...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV