Olsztyński sąd odrzucił skargę Rzecznika Praw Obywatelskich
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie oddalił skargę Rzecznika Praw Obywatelskich na uchwałę Rady Miasta dotyczącą wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowymi zasobami Olsztyna.
Uzależnienie stawek czynszu od stanu technicznego mieszkań komunalnych jest zgodne z prawem – tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie. Wątpliwości do podjętej trzy lata temu uchwały przez olsztyńską radę miasta miał mieszkaniec starej kamienicy Władysław Przychodzki, który zwrócił się o pomoc do Rzecznika Praw Obywatelskich. Wtedy sprawa trafiła do sądu.
Zgodnie z decyzją radnych, jeśli w lokalu jest łazienka, a budynek jest podłączony na przykład do sieci wodociągowej, gazowej i do prądu, to jego stan można już uznać za dobry. Z kolei o obniżkę czynszu – zgodnie z uchwałą – mogą występować tylko osoby, które mieszkają w budynku o złym stanie technicznym, przeznaczonym do wykwaterowania.
Z decyzji sądu zadowolona jest Danuta Szarejko, pełnomocnik olsztyńskiej Rady Miasta:
Władysław Przychodzki, który jest stroną w sprawie, zapowiada skargę do Naczelnego Sądu Administracyjnego:
W momencie wejścia w życie uchwały olsztyńskich radnych, czynsz Władysława Przychodzkiego wzrósł o 240 złotych. (mlewin/as)
Posłuchaj relacji z sądu Marka Lewińskiego:























![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







