Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński MOK „odmraża”swoje placówki

Fot. A. Chmielewska

Kolejna olsztyńska instytucja kultury ponownie zaprasza w swoje progi. Po Miejskiej Bibliotece Publicznej stopniowo działalność przywraca Miejski Ośrodek Kultury.

Powolny powrót do normalności zapowiedzieli przedstawiciele olsztyńskiego MOK-u. Podobnie jak w innych instytucjach, rozbrat z ofertą serwowaną przez ośrodek trwał około dwóch miesięcy. W tym czasie można było śledzić propozycje tylko w Internecie.

Powoli, z szacunkiem dla okoliczności i przy zachowaniu niezbędnego reżimu sanitarnego, rozpoczynamy konsekwentne rozmrażanie naszych obiektów. Robimy pierwszy krok na powrotnej drodze do możliwie normalnego funkcjonowania kultury w Olsztynie

– mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz.

Najwcześniej życie wróci do sal Tartaku Raphaelsohnów. W kolejnych tygodniach przybywać będzie propozycji realnych odwiedzin.

– od 16 maja (sobota) ponownie będzie można oglądać stałą ekspozycję Muzeum Nowoczesności w Tartaku Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3b.

– 22 maja (piątek) o godz. 17.00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały odbędzie się wystawa fotograficzna Piotra Mareckiego „Polska przydrożna – Warmia, Mazury i Powiśle”.

– 5 czerwca (piątek) wystawa prac Cyryla Polaczka zainauguruje ponowne otwarcie Galerii Dobro na Starym Mieście.

We wszystkich obiektach zostaną umieszczone szczegółowe regulaminy, porządkujące zasady korzystania z oferty MOK Olsztyn. Wydarzenia zostaną zorganizowane z poszanowaniem wszystkich obowiązujących restrykcji oraz z niezbędnym ograniczeniem liczby uczestniczących osób.

Źródło: UM Olsztyn
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, mok
Wznowiły działalność biblioteki w Elblągu, Braniewie, Pasłęku i Morągu. „Książki też będą w kwarantannie”

Do czynnej już od kilku dni Biblioteki Głównej dołączyły wszystkie filie. Otwarte są także biblioteki miejskie w Pasłęku i Braniewie. Czytelnicy muszą jednak liczyć się z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV