Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński CEiIK pozostaje bez dyrektora. Będzie interwencja ministra kultury?

Fot. ceik.eu

Olsztyńskie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych wciąż bez dyrektora. Urząd Marszałkowski rozważa rozpisanie kolejnego konkursu na to stanowisko.

Kadencja poprzedniego dyrektora tej instytucji, organizującej m.in. festiwal Śpiewajmy Poezję i zarządzającej Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym, skończyła się w ubiegłym roku. W tym roku Urząd Marszałkowski przeprowadził konkurs na jego następcę. Osoba, która wygrała postępowanie, ostatecznie odmówiła jednak podpisania umowy.

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie zakończył właśnie analizy prawne dotyczące tej sytuacji. Według nich, zarząd województwa ma teraz dwa wyjścia – może rozpisać nowy konkurs lub zwrócić się do ministra kultury z prośbą o zgodę na wyznaczenie dyrektora bez takiego postępowania.

Ale poruszając się w kręgu osób, które ewentualnie byłyby zainteresowane tym stanowiskiem i biorąc pod uwagę potrzebę wyłonienia optymalnej opcji, jako departament skłaniamy się i będziemy wnioskowali o ogłoszenie konkursu

– mówi Zdzisław Fadrowski, dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Ostateczna decyzja o ogłoszeniu konkursu należy do zarządu województwa. Według urzędu marszałkowskiego, rozstrzygnięcie konkursu mogłoby nastąpić w marcu przyszłego roku.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, konkurs, Urząd Marszałkowski, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych
Polka Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior. To już drugi sukces Polski w „dziecięcej” Eurowizji

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła w Gliwicach w konkursie Eurowizji Junior. Zaśpiewała piosenkę z ekologicznym przesłaniem pt. „Superhero”. https://twitter.com/EurovisionJr/status/1198632872825032706 Będę płakać z radości do końca życia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV