Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński Budżet Obywatelski i „szubienice”. Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli olsztyńscy radni Rady Miasta Olsztyna.

  • Marta Kamińska – klub radnych Koalicja Obywatelska
  • Krzysztof Narwojsz – klub radnych Prawo i Sprawiedliwość

Temat 1

Wiele wskazuje na to, że w tym roku nie będzie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz tłumaczy, że są zaległości z poprzednich lat, jest duża niepewność na rynku usług budowlanych, a ceny rosną. Dodatkowym problemem jest odpływ części pracowników z Ukrainy. Dlatego zdaniem włodarzy miasta lepiej zawiesić OBO. Czy rozwiązaniem mogłoby być zatrzymanie pewnej puli na wypadek wzrostu cen zamiast rozdzielania wszystkich pieniędzy na obywatelskie projekty?

Temat 2

Konserwator zabytków nie zgodził się na pomysł miasta, by owinąć „szubienice” flagami Polski i Ukrainy, wicepremier i minister kultury namawia do przeniesienia pomnika, a prezydent czeka na wynik konsultacji społecznych. Pojawiają się takie komentarze, że szybciej skończy się wojna w Ukrainie, niż ratusz podejmie jakąkolwiek decyzję. A w niektórych miastach niedawno zburzono takie pomniki.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

W tym roku nie będzie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlaczego?

Wicepremier Gliński apeluje do prezydenta Olsztyna o usunięcie pomnika wdzięczności

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obo, Olsztyński Budżet Obywatelski
W tym roku nie będzie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Dlaczego?

Olsztyński Budżet Obywatelski zostanie zawieszony. Urząd Miasta Olsztyna chce zrezygnować z tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy swoje projekty mogliby zgłaszać i wybierać dopiero w roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV