Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Olsztyńska rondela jest symbolem niemocy” Michał Wypij krytykuje kondycje Starego Miasta i przedstawia plan naprawczy

Michał Wypij o pomysłach na ożywienie Starego Miasta. Fot. K. Grabowska

Kondycja olsztyńskiego Starego Miasta jest w opłakanym stanie – uważa startujący z ramienia Zjednoczonej Prawicy kandydat na prezydenta Michał Wypij i przedstawia plan naprawczy.

Chodzi głównie o współpracę w przedsiębiorcami, likwidację ciszy nocnej w tej części miasta i organizację imprez na całej Starówce, a nie jak do tej pory, głównie w amfiteatrze. Michał Wypij przekonuje, że należy dokończyć sprawy związane z brakiem miejsc parkingowych na olsztyńskiej starówce, a także budową parkingów przy Nowowiejskiego, Grunwaldzkiej i Mochnackiego.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Na konferencji prasowej Michał Wypij mówił też o „dziurze” przy Wysokiej Bramie. To jego zdaniem ciekawostka, która zamiast zachęcać do wejścia na Stare Miasto, odstrasza i mieszkańców i turystów.

Michał Wypij jest jednym z ośmiu kandydatów, którzy w zbliżających się wyborach samorządowych powalczą o fotel prezydenta Olsztyna. Objęciem tego stanowiska zainteresowani są też: Monika Falej z Komitetu Wyborców Wspólny Olsztyn, Beata Bublewicz reprezentująca Komitet Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Kacprzycki z Komitetu SLD Lewica Razem, Tomasz Pitura, który stanął na czele Komitetu Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham, Andrzej Maciejewski – kandydat partii Kukiz’15, były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski i obecny włodarz miasta Piotr Grzymowicz.

—————————————————————————————————————————————-

Dziś na antenie Radia Olsztyn kolejna debata kandydatów na urząd prezydenta Olsztyna. Tym razem tematem rozmowy będzie kultura i edukacja. Początek o godzinie 17.05.

——————————————————————————————————————————————

Michał Wypij o pomysłach na ożywienie Starego Miasta. Fot. K. Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent Olsztyna, Michał Wypij
„Chcę zmienić Olsztyn”. Tomasz Pitura ósmym kandydatem na prezydenta Olsztyna

Swoją kandydaturę ogłosił na konferencji prasowej zwołanej przez Komitet Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham. Tomasz Pitura ma 45 lat, urodził się w Olsztynie. Kilka lat temu szefował...

Zamknij
RadioOlsztynTV