Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna
Olsztyńska poliklinika świętuje 80-lecie. Filar onkologii i ratownictwa w regionie
Olsztyńska poliklinika świętuje swoje 80-lecie. To jest jedna z najważniejszych placówek medycznych w tej części Polski.
O znaczeniu placówki mówił dyrektor szpitala Janusz Kocik, który wskazał podstawowe zadania szpitala.
To kluczowa opcja dla pacjentów onkologicznych, ale powinna być zachowana misja związana z działaniami ratunkowymi i obroną cywilną w tej placówce
– mówił Kocik.
O tym, jak skutecznie łączyć te funkcje, będzie mowa m.in. podczas konferencji naukowej zaplanowanej na środę.
Jak dodał wojewoda warmińsko-mazurski Radosław Król, olsztyńska poliklinika to ośrodek, z którego korzystają dziś nie tylko mieszkańcy regionu.
Gdyby nie onkologia ośrodka MSWiA to dzisiaj nie moglibyśmy mogli w ogóle mówić o onkologii w naszym regionie, więc odgrywa ogromną rolę. To też ośrodek, w którym realizowana jest szybka ścieżka leczenia dla służb mundurowych
– powiedział.
Powołanie ponad 20 lat temu Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii Szpitala MSWiA było ważną zmianą w funkcjonowaniu tej placówki. Wtedy rozpoczęła się era leczenia skojarzonego onkologicznego w województwie warmińsko-mazurskim – podkreślał kierownik kliniki radioterapii szpitala Sergiusz Nawrocki.
Teraz szpital jest jedynym w regionie Warmii i Mazur wysokospecjalistycznym ośrodkiem zajmującym się leczeniem onkologicznym w sposób kompleksowy. To jest placówka ponadregionalna. Dla nas również priorytetowa onkologiczna. Myślę, że również dla mieszkańców Warmii i Mazur – dodał wiceminister MSWiA Wiesław Szczepański.
Historia szpitala rozpoczęła się z końcem czerwca 1945 r., od ambulatorium przy ul. Dąbrowszczaków. Już rok później poliklinikę przeniesiono do budynku przy Al. Wojska Polskiego 37, gdzie mieści się do dziś.
Jubileuszowa uroczystość i wręczenie odznaczeń dla kadry szpitala odbyły się w urzędzie wojewódzkim.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski