Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńscy pływacy powalczą o medale na uniwersjadzie w Tajwanie

Letnia Uniwersjada w Tajwanie

Polska flaga już powiewa w wiosce uniwersjadowej w Tajpej. Za naszymi reprezentantami ceremonia przywitania polskiej reprezentacji w stolicy Tajwanu.

Jedną z bardziej interesujących konkurencji będzie rywalizacja pływaków z udziałem olsztynian. Zdaniem trenera Jacka Puciło, z którym rozmawialiśmy tuż przed wylotem do Azji, nasi zawodnicy są dobrze przygotowani.

To nasza kolejna uniwersjada. 2 lata temu byliśmy w Gwangju, teraz w Tajpej. Są tam pływacy olsztyńskich klubów: AZS UWM Olsztyn i Kormoran Olsztyn. Startuje trójka zawodników: Justyna Burska, Joanna Zachoszcz i Krzysztof Pielowski. Od pewnego czasu naszą coraz mocniejszą stroną jest pływanie długodystansowe i tu liczę na udane starty naszych zawodników. Myślę, że będzie lepiej niż 2 lata temu w Korei. Teraz wszystko leży po stronie zawodników. Są dobrze przygotowani i stać ich na to, by rywalizować o najwyższe cele.

XIX Letnia Uniwersjada odbędzie się w Tajwanie od 19 do 30 sierpnia. Nasz kraj reprezentuje 181 polskich zawodniczek i zawodników.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: D.Kucharzewska/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pływanie, AZS UWM, pływacy, Kormoran Olsztyn, uniwersjada, Tajwan
Wypoczynek nad wodą mógł zakończyć się tragedią

Chwile strachu przeżyli beztroscy wczasowicze  wypoczywający  w Elganowie koło Szczytna. Trójka plażowiczów postanowiła  uatrakcyjnić pobyt i wypożyczyć łódkę. Niestety, wskutek braku dostatecznych umiejętności doprowadzili do wywrotki...

Zamknij
RadioOlsztynTV