Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz Olsztynka podsumowuje 2012 rok

To był bardzo dobry rok dla Olsztynka. Spędziliśmy go pracowicie ale było warto. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane lub zostaną ukończone w następnym roku, ale już gołym okiem widać jak zmieniło się miasto. – cieszy się burmistrz Artur Wrochna.

Jesteśmy po sesji budżetowej. Bardzo się cieszę, gdyż udało nam się przygotować budżet prorozwojowy na 2013 rok. W 2012 roku napisanych zostało kilka bardzo dobrych projektów. Miejsce wreszcie znajdzie Muzeum Olsztynka i Stalagu 1B. Ponadto oddaliśmy do użytku targowisko miejskie i obiekt wielofunkcyjny. Wyremontowaliśmy wiele dróg i ulic oraz szkołę muzyczną. – wylicza Wrochna.

Kluczowym projektem dla miasta okazała się obwodnica, którą oddano pod koniec września. Inwestycja pomimo, że nie była gminną, jest niezwykle ważna. Rzutuje ona na wizerunek miasta. Pojawiają się głosy, że miasto odwiedzi mniej osób, ale my wierzymy, że tak nie będzie. Mamy przecież popularny skansen, wiele ośrodków wypoczynkowych i coraz nowocześniejsze hotele. – dodaje Wrochna.

Burmistrz, że oddana pod koniec września obwodnica Olsztynka przyciągnie do miasta wielu inwestorów.

Nowe kamienice, elegancki deptak i liczne tereny inwestycyjne – tak będzie wyglądał Olsztynek w przyszłym roku. – zapewnia burmistrz Wrochna.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, Wrochna
Olsztynek chce mieć lotnisko

Przez specjalne wydawnictwo Gmina Olsztynek szuka inwestora lotniska w pobliskim Wilkowie. Port miałby być lokalnym portem lotniczym dla aglomeracji olsztyńskiej i obsługiwać samoloty na rejsach krajowych...

Zamknij
RadioOlsztynTV