Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn zainaugurował Festiwal Ludzie Książki. Będą wystawy, warsztaty i spotkania autorskie

Wystawy, warsztaty i spotkania autorskie – to najważniejsze wydarzenia rozpoczynającego się w Olsztynie Festiwalu Ludzie Książki. Kilkumiesięczne wydarzenie jest organizowane w kilku polskich miastach.

Poza stolicą Warmii i Mazur, będą to m.in. Poznań, Konin i Piła. Celem projektu jest przede wszystkim rozwój czytelnictwa.

Jak poinformował dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz, gośćmi spotkań będą cenieni w kraju oraz na świecie pisarze polscy, skandynawscy oraz ukraińscy, a także najlepsi w kraju ilustratorzy, tłumacze, blogerzy i inne osoby związane z książką.

Olsztyn zainaugurował festiwal online, wystawą „Trendy na okładkach”. Przez niemal 2 tygodnie będzie ją można oglądać w Galerii Stary Ratusz. Wystawa jest poświęcona okładkom najpopularniejszych i najbardziej interesujących książek autorów norweskich kryminałów. Prace stworzyli wybitni graficy i ilustratorzy.

Natomiast na kolejny weekend zaplanowano dwa spotkania autorskie – online. W piątek gościem będzie jedna z najlepszych polskich ilustratorek, Magdalena Kozieł-Nowak, która zajmuje się projektowaniem oprawy graficznej książek, jak również malarstwem, rysunkiem artystycznym i projektowaniem wnętrz. Z kolei w sobotę w festiwalu weźmie udział Samuel Bjork – norweski powieściopisarz, dramaturg, muzyk i autor piosenek.

Festiwal Ludzie Książki potrwa do maja.


Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, książki, czytelnictwo, Spotkanie autorskie
Olsztyńscy uczniowie promują czytelnictwo. Niektórzy sami nagrywają bajki

Młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego aktywnie angażuje się w ogólnopolską olimpiadę "Zwolnieni z teorii". W przygotowaniach nie chodzi o naukę dat czy wzorów a o kreatywność, wrażliwość...

Zamknij
RadioOlsztynTV