Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn uruchamia nowe usługi. SMS lub e-mail będzie informował o płatnościach

Mieszkańcy Olsztyna po wakacjach będą otrzymywać SMS-em albo mailem informację o zaległościach oraz zbliżających się terminach płatności podatków i opłat. Chodzi o podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny, podatek od środków transportu oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Uruchomienie usługi powiadomień planowane jest na przełomie września i października

– poinformowała rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Będą one wysyłane z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu do minimum ograniczona zostanie możliwość przeoczenia przez mieszkańców nadchodzącego terminu płatności zobowiązań.

Aby otrzymywać powiadomienia z olsztyńskiego urzędu miasta, wystarczy złożyć oświadczenie z informacją czego mają dotyczyć oraz na jaki numer telefonu lub adres e-mail należy kierować wspomniane powiadomienia. Oświadczenie to może być złożone w formie pisemnej lub elektronicznej.

Docelowo system powiadomień ma być zastosowany także w zakresie należności niepodatkowych, dzięki czemu możliwe będzie otrzymywanie powiadomień o zbliżającym się lub przekroczonym terminie płatności np. z tytułu użytkowania wieczystego gruntu.

Autor: W. Chromy za PAP
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w podatki, SMS, powiadomienia, e-mail, urząd maista Olsztyna
To ostatni tydzień na rozliczenie z fiskusem. Coraz więcej osób robi to przez internet

Do końca kwietnia należy złożyć PIT za 2020 rok. W największym urzędzie skarbowym w województwie warmińsko-mazurskim - w Olsztynie - brakuje jeszcze około ¼ oczekiwanych zeznań....

Zamknij
RadioOlsztynTV