Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn szuka sposobu na reklamowy chaos

Panorama Olsztyna. Fot. Ł. Węglewski

Chaos reklamowy jest jedną z większych bolączek polskich miast. Dzięki odpowiednim przepisom być może już wkrótce uda się to zmienić. Prace nad takimi rozwiązaniami trwają także w stolicy Warmii i Mazur.

W Olsztynie odbyło się już kilka spotkań, które mogą być pomocne w opracowaniu uchwały krajobrazowej,  m.in. z dziennikarzem Piotrem Sarzyńskim zajmującym się problematyką przestrzeni publicznej, Aleksandrą Stępień-Dąbrowsą ze stowarzyszenia Miasto Moje a w Nim oraz Ewą Zielińską ze stowarzyszenia Miastodwa.

Przy założeniach uchwały krajobrazowej dla Olsztyna może także pomóc spotkanie z Lechem Kaczoniem – prezesem Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej. Prezentacja przybliży europejskie przykłady kształtowania przestrzeni publicznej jak pokaże jak jest ona wykorzystywana dla celów informacyjnych, promocyjnych i reklamowych. O tym wszystkim będzie można posłuchać 21 października (piątek) o godzinie 17 w sali 219 olsztyńskiego ratusza.

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, reklama
Międzynarodowy Dzień Głuchych w Olsztynie

Dziś Międzynarodowy Dzień Głuchych, który będzie obchodzony również w Olsztynie. Niesłyszący o godzinie 12 zaprezentują w Kamienicy Naujacka nietypowy spektakl, "Historia Warmii i Mazur oczami głuchych"....

Zamknij
RadioOlsztynTV